Students

Rev. Andrew J. Thon, S.J. Vice President’s Award for Distinguished Leadership, Scholarship, and Service

Elyse O’Callaghan

Outstanding Class Member Awards

Freshman: Claudia Grabowski
Sophomore: Christian Villanueva
Junior: Jessie Bazan and Spencer Bonahoom
Senior: Thomas Lenoir

Outstanding Contributions to Celebration and
Promotion of Diversity

Ahlam Ayesh
Claudia Grabowski
Ri’ana Johnson
Samuel Meyer
Elizabeth Turbak
Milwaukee, WI
Des Plaines, IL
Kenosha, WI
Bayside, WI
Woodbury, MN

Outstanding Contributions to Community Service

Valeria Cardenas
Devlin Gray
Sterling Hardaway
David Mesick
Rebekah Newman
Elyse O’Callaghan
Lauren Polich
Tommy Walls
Brittany White
Cassidy Wilson
Chula Vista, CA
Palos Heights, IL
Bronx, NY
Wauwatosa, WI
Wauwatosa, WI
Wauwatosa, WI
Carol Stream, IL
Milwaukee, WI
Westminster, CO
Spencer, IA

Outstanding Contributions to Peer Education

Spencer Bonahoom
Brooke Goodman
Marisa Gordon
Trevor Gundlach
Haley Jackson
Samantha Jacquet
John Mau
Patrick Millar
Maryclaret Ndubuisi-Obi
Kyle Stanley
Michaela Tarpey
Deric Truskoski
Fort Wayne, IN
Geneva, IL
Loveland, OH
Racine, WI
Novi, MI
Appleton, WI
Delafield, WI
Libertyville, IL
Chicago, IL
Waterville, OH
Lafayette, CA
Peru, IL

Outstanding Contributions to Recreation, Health, and Wellness

Rachel Beyer
Kelly Carney
Bryan Ciesiulka
Chelsea Greco
Michael Gresl
Rebecca Kemmeter
Rachel Koontz
Allison Kosinski
Michael Mulroy
Nicholas Reardon
Franklin, WI
Naperville, IL
Naperville, IL
Omaha, NE
Manitowoc, WI
South Milwaukee, WI
Wauwatosa, WI
Tinley Park, IL
Grayslake, IL
Nashotah, WI

Outstanding Contributions to Social and Arts Programming

Emily Hebron
Heidi Klancnik
Mary Maruggi
Matthew McGonegle
Kristen Powers
Kelly Schneider
Madeline Smart
Franksville, WI
Elk Grove Village, IL
Saint Paul, MN
Chicago, IL
Plano, Tx
Channahon, IL
Hopkins, MN

Outstanding Contributions to Spiritual Development and
Justice Education

Anwar Ali
Jessica Bazan
Jasleen Bhasin
Lisa Cathelyn
Devin Curda
Katherine Miller
Sean Orr
Samantha Paredes
Allen Femy Samson
Molly Souder
Christian Villanueva
Roselle, IL
Whitefish Bay, WI
Mexico City,
Geneseo, IL
Bellevue, WA
Marshfield, WI
Wauwatosa, WI
Waukegan, IL
Waukegan, IL
Fostoria, OH
Hickory Hills, IL

Outstanding Contributions to Student Governance and
Organization Leadership

Daniel Cibich
Joseph Daufenbach
Felicity Harl
Thomas Hayes
William Jolly
Daniel Klingelhoets
Daniel Lappin
Thomas Lenoir
Taylor Levicki
Meghann Rosenwald
Samuel Schultz
Catharine Skoog
Rachel Stier
Danielle Theis
Arica VanBoxtel
Thomas Wargo
Kyle Whelton
Lauren Wright
Kayla Zenner
Gilberts, IL
Mankato, MN
Cudahy, WI
Apple Valley, MN
Campton Hills, IL
Cedar Grove, WI
Prairie Village, KS
Chicago, IL
Cary, IL
Hales Corners, WI
Stoughton, WI
Scottsdale, AZ
San Leandro, CA
Stillwater, MN
Freedom, WI
Wheeling, IL
Grafton, WI
Lake Villa, IL
Waukegan, IL

SITE MENU

Diversity Advocates

Diversity advocates

Diversity Advocates provide support, mentorship, and advocacy to students, as well as opportunities for education and discussion around issues of diversity. More information.